Meniu Uždaryti

Konferencija “Iššūkiai teisėjų atrankai ir savanorystei teismuose”

Tarptautinė konferencija „Iššūkiai teisėjų atrankai ir savanorystei teismuose“ vyks pirmadienį (birželio 14 d.) Lietuvos teismų Youtube platformoje. 10 val. prasidėsiančiame renginyje pranešimus skaitys Lietuvos, Norvegijos ir Nyderlandų pranešėjai. Pirmoje renginio dalyje jie apžvelgs savo šalių teisėjų atrankos mechanizmų ypatybes, o antra dalis bus skirta penkmetį Lietuvos teismuose mininčios savanorių tarnybos pasiekimams ir problemoms.

Pirmoje renginio dalyje nuotoliniu būdu prisijungę užsienio svečiai, kadencijas baigę Norvegijos ir Nyderlandų teisėjai Mr. Dag Brathole ir Mr. Willem Brouwer, kalbės apie teisėjų atranką ir vertinimą savo šalyse.

Į televizijos studiją atvykęs Nacionalinės teismų administracijos atstovas Justinas Bagdžius gilinsis į Lietuvos teisėjų atrankos mechanizmą, o daugiau kaip 20 metų mokymų ir organizacijų konsultavimo patirtį turinti dr. Edita Dereškevičiūtė analizuos teisėjams keliamus reikalavimus. „Visuomenė, politikai ir patys teisėjai kelia sau aukštus profesinius, moralinius ir etinius standartus, reikalavimus asmeninėms savybėms. Tai suprantama, nes teisėjui patikėta teisė ir galia priimti sprendimus susijusius su kitų žmonių ar įmonių likimais, – temos aktualumą grindžia E. Dereškevičiūtė. – Tačiau vykdant teisėjų atranką kyla pagrįsti klausimai – ar realiai įmanoma surasti tokį idealą? Kaip objektyviai įvertinti atitikimą tokiai daugybei reikalavimų? Kaip apsisaugoti nuo klaidų?“

Nacionalinės teismų administracijos projekto vadovas Petras Sakalauskas taip pat trumpai pristatys projektą „Kokybės, paslaugų ir infrastruktūros tobulinimas Lietuvos  teismuose“, papasakos apie jo tikslus bei numatomas įgyvendinti veiklas. „Šį renginį suorganizavome norėdami informuoti visuomenę apie vykdomą projektą ir plačiau apžvelgti dvi projekto temas – savanorystę teismuose ir teisėjų atrankos tobulinimą“, – apie konferencijos paskirtį kalbėjo P. Sakalauskas.

Antroji renginio dalis bus skirta penkmetį mininčios teismų savanorių tarnybos veiklos ir joje kylančių problemų apžvalgai bei sėkmingos savanorystės patirtims. Buvęs Vilniaus miesto apylinkės teismo savanoris, šiuo metu jaunesniuoju teisininku, advokato padėjėju dirbantis Vilius Norvaišas pasidalins savo savanorystės teisme įspūdžiais, papasakos su kokiais žmonėmis teko susidurti teismo koridoriuose ir kokią naudą savanorystė teikia tiek pagalbos sulaukiantiems žmonėms, tiek patiems savanoriams.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Asta Benetytė pristatys savanorio kaip teisėjo komandos nario vaidmenį. „Kaip savanorį teisme mato teismų bendruomenės nariai? Ar savanoris yra teisėjo komandos dalis? Ar savanoris gali padėti ne tik proceso dalyviams, bet ir teismų darbuotojams?“ – savo pranešime žada svarstyti pranešėja.

„Savanorių įsiliejimas į organizaciją ir sėkmė bei motyvacija dažnai esti suprantami kaip savaiminiai dalykai, tačiau savanorius pasitelkiančios organizacijos dažnai skundžiasi dideliu savanorių atkryčiu, menkstančia motyvacija. Taip yra todėl, kad savanorių priėmimas reikalauja labai gerai apgalvoto plano ir pasirengimo“, – pastebi savanorystės tyrėja, savanorystės projektų / programų koordinatorė Milda Lukoševičiūtė, renginyje kalbėsianti apie savanorystės procesus ir jų iššūkius organizacijoje.

Renginys vyks lietuvių / anglų kalbomis, bus atliekamas sinchroninis vertimas.

Užsiregistravusiems dalyviams po renginio bus išsiųsta nuoroda į renginio įrašą bei dalijamoji medžiaga.

Skip to content